İş Sağlığı Güvenliği Fuarı 2016

  • 1 Yorum
  • 16 Kasım 2016, 09:09

İş Sağlığı Güvenliği Fuarı Yapılıyor.

22 – 25 Eylül 2016 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi (İFM)’de gerçekleşecek olan Uluslararası SHF Fuarları için son hazırlıklar tamamlanıyor. Sektörün heyecanla beklediği bu büyük buluşma için Nisan ayı ile birlikte son 6 aylık döneme girildi. Uluslararası SHF Fuarlarının Safety&Health (İş Sağlığı Güvenliği) başlığı, 2015 yılında olduğu gibi bu sene de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, ilgili diğer kurumlar ve çeşitli sivil toplum kuruluşları tarafından desteklenmektedir. İş Sağlığı Güvenliği Sektör için bük önem taşıyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezi’nin de katılım göstereceği SHF Safety&Health fuarı (İş Sağlığı Güvenliği ) 2016 senesinde de sektörü birleştirirken bilinçlendirecek, uluslararası iş olanakları sağlayacak buluşmalara ev sahipliği yapacaktır. Üreticilerden distribütörler ve hizmet-danışmanlık firmalarına, ilgili kurumlardan akademisyenlere ve öğrencilere, işverenlerden uzmanlara ve çalışanlara, özetle İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili her kesim tarafından sektörün tek fuarı ve hatta tek buluşma noktası olarak kabul gören Uluslararası SHF Safety&Health Fuarı (İş Sağlığı Güvenliği Fuarı)  Eylül ayında katılımcı ve ziyaretçileri ile buluşmak için hazırlıklarının birçoğunu tamamlamış bulunmaktadır. 22 – 25 Eylül 2016 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi (İFM)’de gerçekleşecek olan Uluslararası SHF Fuarının Fire&Rescue başlığında ise başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere Türkiye’nin en büyük üç büyükşehir belediyesinin itfaiye müdürlükleri, Afet ve Acil Durum (AFAD) İstanbul Kurtarma Birliği, Türkiye İtfaiyeciler Birliği (TİB) ve Türkiye Ormancılar Derneği gibi önemli sivil toplum kuruluşlarının katılımı ile gerçekleşecektir. Yangın, arama-kurtarma ve acil durum sektörlerindeki tüm paydaşları bir araya getirerek, fuarın sektörle olan iletişimini artırma yoluna giden Marmara Fuarcılık, her zaman bir sene önceki fuardan daha iyi bir organizasyonla sektörün karşısına çıkıp, Fire&Rescue Fuarı’nı adım adım “sektörün fuarı” konumuna taşımayı amaçlamaktadır. Uluslararası SHF Fuarlarında 2015 yılında özel sektör, kamu kurumu ve sivil toplum örgütleri olarak toplamda 173 katılımcı 300’den fazla yeni ürün ve teknolojinin tanıtımını yapmıştır. Fuar katılımcısı firmalar tarafından tutulan alan ise SHF’nin en yüksek artışı yakaladığı istatistiklerden biri olup, 2014 yılında net 3.335 m2 olan bu alan, 2015 yılında SHF‘nin, ISAF’tan ayrı organize edilmesi ile birlikte net 6.051 m2 ’ye çıkmıştır. Marmara Tanıtım Fuarcılık, 2016 yılında düzenleyeceği Uluslararası SHF Fuarları çalışmalarına yurt içi ve yurt dışı ayrımı yapmadan başlamış ve son 6 aylık döneme girilmesi ile birlikte ilgili dernekler, sektörel yayınlar, yurt dışındaki benzer fuarlar ile işbirliği anlaşmalarının çoğunu tamamlamıştır.

Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, Avusturya, Azerbaycan, Birleşik Arap Emirlikleri, Bulgaristan, Çin, Endonezya, Hindistan, İngiltere, İtalya, Kenya, Kore, Rusya, Tayland, Tayvan ve Umman’da yoğun pazarlama çalışmaları yapılmaktadır. Sektörel birçok dergi, yayın, portal ve web sitesi ile iş birliği içerisinde tanıtım çalışmaları yürütülen SHF – İş Sağlığı ve Güvenliği Fuarları, dünyanın dört bir köşesinde duyurulmakta, bu çalışmalar ile gelen talepler doğrultusunda uluslararası katılımcı ve ziyaretçi çalışmaları organize edilmektedir.

YORUMLAR (1)
1
26 Eylül 2020, 09:56
1
YORUM YAZIN